şükran aydın

Ne Hissettinse O'sundur 《 şükran aydın 》: Mürekkep Acısı

Mürekkep Acısı

Şairbüyücü kuzeni, şiiren kısa roman”  şükran aydın

Şair, bana yağmurdan bahsetme, yağdır” Victor Hugonehissettinseo, şükran aydın
"Mürekkep Acısı" / Şükran Aydın şiir kitabı hk;

“…ölümün kitabında kaç sayfadır yaşam
değdikçe sevdanın elleri neden eskir yapraklar

çekingen zaman en büyük çile

gümüş damlalar en kutsal sessiz iz

içinden içime akar…”diyen dizelerinin yer aldığı şiirden adını alan, Şükran Aydın’ın “Mürekkep Acısı” adlı şiir kitabı şiir okurlarının beğenisine, Ekim 2006’da Artshop yayınlarından 30. Şiir Dizisi olarak sunuldu.


1986 yılından beri şiir ve yazıyla uğraşan Şükran Aydınaslolan şiirdir” izleğinden yola çıkarak, şiir dünyasında kimseye benzemeyen rüyalarını, özlemlerini, ayrılık, aşk, hayat gibi kavramları yeniden sorgulayarak kendine özgü bir şiir diliyle oluşturduğu şiirlerini “ Mürekkep Acısı” adını verdiği şiir kitabında topladı.

25.Tüyap, 1.Kadıköy, 2.Kadıköy, Ankara Kitap, 8.Kadıköy Haydarpaşa Garı Fuarında imza gününde kitabını imzalayan , Şükran Aydın’ın “Mürekkep Acısı” adlı şiir kitabı şairin ilk şiir kitabı olmasına rağmen farklı tatlar ve bir bütünlük taşıması şiir adına sevindiricidir. Şiirlerinden “perili bir ırmak aktığı” ve şiirlerini “güneşi yalamış yutmuş bir sahra” acısıyla yazdığı doğrudur. Varlık - yokluk konularının üzerine de gitmesi şiirlerini daha da zenginleştirdiğini, şiirlerine mistik bir sıcaklık kattığını söyleyebiliriz. “tanrı sıcaktır öksüz gibi beni sarar” demişliği vardır. “beton kumaş” diyerek yazdığı mısraları “demirden evlerin” ruhuna su serpmektedir. Ve “yorgunluktur yolcunun ayak izi, izden öte olsak/ şifrelidir ellerimiz dokunsak ve çözsek içimizdekini” diyen, duru ve akıcı bir Türkçe’yle yazılmış şiirlerinde değişik imgeler barındıran ve şiirlerinde yoğun bir lirizm göze çarpan Şükran Aydın’ın bu yeni çıkan “Mürekkep Acısı” adlı şiir kitabını şiir sevenlerin ve iyi şiirden anlayanların beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Künye:
Kitap Adı: Mürekkep Acısı
Şair Adı: Şükran Aydın
Yayınevi: Artshop Yayıncılık
Türü: Şiir
Yayın Yılı:
 1.Basım,Ekim 2006, İstanbul
Ölçüsü: 13.50*19.50 cm
Sayfa Sayısı: 64
Dili: Türkçe
Kapak Düzeni: Taner Uğan
Kapak Resmi: Engin Turgut
Kapak: Karton
ISBN No: 975-6038-34-9

Kitabı Satın Almak İçin Tıklayınız 


#nehissettinseo

çözünürlük