şükran aydın

Ne Hissettinse O'sundur 《 şükran aydın 》: Banka Koltuk Kredisi

Banka Koltuk Kredisinehissettinseo, ne hissettinse o'sundur, şükran aydın, farkındalık koçu, koç, banka koltuk kredisi oturtur,, banka kredisi, banka kredileri

Banka Koltuk Kredisi Oturtur


Aman Ha

Neden her banka her bayramda adına bayram kredisi denilen bir krediye ihtiyacımız olduğunu düşünür ve söyler ve bizleri her defasında kredi almaya çağırır?

Bayram, imanla, gönülle, sevgiyle, ziyaretle, kaybettiklerimizi hüzünle anıp, var olanlara daha sarılmak, varlarımızı yokları olanlar ile olağan olarak paylaşmak amaçlı ve eylemli değil mi yoksa?

Her banka bayramlarımızı neden illa ihtiyaçlı olmalısın diye etiketliyor?

Bayramda en çok kimsesizlerin ihtiyacı olur. Kimsesizin de bir banka kredisinden ziyade gönlü zengin insan insanına ihtiyacı olur.

Sırf bayram diye ve mevcut koltuğumuza oturtamayacağımız kadar bizimle arasında gönül yolu bozuk iki dirhem bir çekirdek misafir gelecek diye, niye banka kredisiyle koltuk kredisi alayım?

Param varsa ve de  ihtiyaç hissetsem zaten istediğim koltukta otururum.

Kredi, ancak, istenmez ama oldu ya, “krediyi eğer ödeyemezsem kredi ile aldığım malı satar krediyi kapatırım diyebildiğim mal için alınır" en çok bana göre.

Kıçı kıçırık kısa bir ziyaret ile suni bir bayram anı yaşatacak yoldan geçen, gönül evimi ev bilmemiş, koltuğumun kumaşına kıçını koyarak beni daha da sinir edecek kişi ile ağırlaşmış koltuğu kim alır Allah aşkına, krediyi ödemek için geri satmak istersem o koltuğu?

Sen alır mısın?

Ben almam. Koltuğu da koltuk kredisini de.

Dünya kaç sonsuz yaşında eskimiyor valla, üzerinde onca tepiniyoruz da.

Bayram Kredisi de ne ola la?08.07.2015 20:20


Fotoğraf; şükran aydın 21.08.2014 17:55 Kınalıada İstanbul Türkiye
Yorum Gönder