şükran aydın

Ne Hissettinse O'sundur 《 şükran aydın 》: Astroloji Öğretir Kendimizi Yeniden Biliriz

Astroloji Öğretir Kendimizi Yeniden Biliriz

nehissettinseo


Astroloji Öğretir Kendimizi Yeniden Biliriz

Kendimizi Biliriz Dinimizi Yaratılışımızı Yeniden Biliriz


102 yaşım içinde kışları sevecek az vaktim oldu.

Daha çok yaşam Temmuzda başlar Ağustos sonunda da biterdi.

Yaz mevsimi, ölümsüzlük tanrısının evladı olmak gibiydi. Ölümsüz çocuklar olurduk, çocuk olduğumuzdan da ölüm, üzüntü, zorluk uğramazdı, kaç ton kömürü kışın soguğuna hazırlık diye taşımak eğlencenin sadece yüzde biri idi, elektrik direklerinin tepesinde maymunculuk oynamak olağandı, sadece bahçeli evin ağaçlarından ilk çıkan meyvenin hamlığı  yüzümüzü buruştururdu.

Kışları hiç sevmedim. Ya da sevemezdim. Okul başlardı, yazın efil efilliği biterdi, uçuşan ne varsa yere çekilirdi, havalar kararırdı, soğuk büzüştürürdü dışarı kaçan özgürlüğümüzü.

Çok şükür büyüme imkanı oldu. Kışları sever oldum. Nasıl mı? Astroloji bilgisi ile. Kapıdan baktırıp kazma kürek yaktırır denilen Marttan önce hatta Şubatı bile sever oldum. Seviyorum. Tabiatın kımıl kımıl hamilelik yaşadığı ayları ben astrolojiden öğrendim.

Bugün, “dünya … bilmem ne günü” ifadesini ve günlerini sevmiyorum. Her günün anlamına ne olmuş?

İstisnanın kaideyi bozmamasına sığınarak, istisnai olarak bugün, dünya astroloji günü diye haykırmak istiyorum.  Dünya kendini arama bulma günü olsun bugünün ismi hatta. Çok olmaya başlayan yıllardır Martı, Şubatı ve hatta Ocak ayını da seviyorum.  Oh be ne tutmuşum kendimi, haykırdım rahatladım. Aralık, Kasım, Eylül için daha bir şey diyemiyorum. Onların hali biraz belirsiz, hele o Aralık sev beni diyor ama daha onu o kadar sevmiyorum. Onu da astrolojinin yolunda üstad olunca severim belki.

Sevgiler

www.nehissettinseo.com
#nehissettinseo

"Güneş’in Koç Burcu’nun ilk derecesine girdiği 21 Mart günü, ilkbaharın gelişini müjdeleyen Bahar Ekinoksu’nu başlatır. Bugün aynı zamanda yeni bir astrolojik yılın ilk günü olarak yepyeni bir sürecin başlangıcına da işaret etmektedir. 1993’ten bu yana “Uluslararası Astroloji Günü” olarak benimsenmiş olan 21 Mart dünyada çeşitli astroloji organizasyonları tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlanmaktadır." Bilgi Kaynağı
Yorum Gönder