şükran aydın

Ne Hissettinse O'sundur 《 şükran aydın 》: Tanrıdan Diledim Betelguese

Tanrıdan Diledim BetelgueseTanrı'dan Diledim BetelgueseSen Bir Yıldız İken Betelguese'ye Kalmış Olamazsın 
Betelguese yıldınızın astrolojide değerlendirilmesine ilişkin bugün epey yazı gördüm, şu  saatler arasında ne dilersen olabilir diyen.


Şöyle bir söz var, Allah'ın hacet/dilek kapısı ne zaman açıktır bilemeyiz, o yüzden her daim gönülle/sözle istediklerimize dikkat etmeliyiz. 


Örneğin içimden ne geçirdimse sanki elimle çizmişim gibi bir konuda her istediğim oldu. Gelgelim gerçekleşen konunun trilyonlarca unsurundan birisi çürük çıktı. O da unsurlar arasında en önemli olanı idi. Yani demem o ki insan olarak bir adet toplu iğne istesek bile, onu en ince ayrıntısına kadar tanımlamakta eksik kalabiliriz. O nedenle istediğimiz şeyin hayırlısını dilersek gerçekleşecek dileğimizin tanımlayamadığımız unsurlarını dört dörtlüğe çevirecektir bu kıssacık muhteşem kelime.


Betelguese, söylemesi bile zor olan :)  bu yıldızdan çıktık yola, varalım bir yere daha; çok şahit oldum "olsun da kümes kadar evim olsun" diyene. 

Yahu iste gönlünce evini, saraylar kadar, mis gibi orman içinde, dere kenarında, güneşi içeride, dostlar sesiyle...bla bla, Allah isterse böyle vermez mi? Veremez mi


Ben hep en muhteşiminden en hayırlısından isterim, gelir de gelir, emek, özen, sabır, hüzün, dürüstlükle...


Zaten ve bence 7/24 o kapı açık. Bazı zamanlarda ise 7/24’ün de üzerinde bilmediğimiz bir zaman ve biçim kavramıyla ardını ardına kadar açık olduğunu düşünüyorum (oralar, Hz Muhammed'in mağarada olduğu halde gözükmemesi, Hz Musa'nın denizi yararak geçmeye ihtiyacı olduğunda dileğinin gerçekleşmesi gibi) 


Düşün ki şu an 5 milyar deniyor dünya nüfusuna, bunun gibi kaç 5 milyar insan geldi geçti, bunun çoğu Hızır gibi yetişti denen durumları deneyimlemiştir


Son söz; sizin dost can dediğiniz, sizi hiç aramaz da can'lığını ortaya koyması Betelgeuse saati geldi diye(o kendi şansını ararken) sizden borç isterse verir misiniz?


Hiç ekilmeyen tarladan ödül meyvesi çıkar mı?


Sen bir yıldız iken Betelguese'ye kalmış olamazsın. Cisim olarak onun görüntüsü koşan, hareket eden, eyleme geçen, çabacı bir adama/kadına/insana benziyor. Resimlere bak uzun uzun, çok şeyler bulacaksın


Dünya bir yana o dileğim bir yana dediğimiz dileklerimiz vardır trilyonlarca dileğimiz arasında bir de hani ve
Tanrı'dan diledim diyorsun bu müzik senin,  dinle :) mek için tıklayınızTohumlar ele
çapalar bele
toprak zaten Allah'ın
hepimize rast gele :)

Sevgiler

Farkındalık Koçu
#NeHissettinseO

Not: Yaz içeriklerinde ne hissettinizse o'nları yoruma yorulmazsanız bırakırsanız sevinirim ben :)


19.06.2016 11:32
Yorum Gönder