şükran aydın

Ne Hissettinse O'sundur 《 şükran aydın 》: Vicdanın Aydınlığı Nasıl Kararıyor?

Vicdanın Aydınlığı Nasıl Kararıyor?

#nehissettinseo

Vicdanın Aydınlığı Nasıl Kararıyor?Gündüzü aydınlatan güneş, geceyi aydınlatan ay var, yani neredeyse 24 saat aydınlatılıyoruz.
Fikirlerimiz, niyetlerimiz, kalplerimiz, eylemlerimiz ve vicdanın aydınlığı nasıl kararıyor?


Fransa Nice’daki katliamla ilgili hemen hemen herkes görüş belirtmiş, eylemlecilere lanet etmiş.


Şu an nitelikli dolandırıcılıktan ağır cezada yargılanan, yaklaşık 4000 kişiyi, Türkiye yasalarını açıkça kullanarak, bilerek, isteyerek dolandırıp güneş yağı, güneş aşk meşk, varlıktan yana ne dünyevi işi varsa neşe içinde gamsız, yüzsüz, arsız biçimde yaşayan kişi de, gel gelelim teröristlerin nasıl çoluk çocuk acımadan adam öldürdüğüne şaşmış, pis adamlar demiş.


Söndürdüğü ocaklardan; intihar eden, aklını oynatan, ameliyatını olamayan, ailesi yıkılan, zenginken birden borç batağına düşen, alınteri ile kazandıkları paralar ile en başta kendi kendilerine rezil olan, etrafta saygı yitiren, yaşamak enerjisini ve geleceklerini yitirmiş insanları, adeta dünyada gömen birisinden bu mesajı göründe irkildim.


Fransa değil sadece, yerin yüzünde insana zulüm eden bir tek kişiye bile laf söylemeye UTANDIM.


Herkes sosyal medyada LANET ve KINAMA yağdırmış. Lanet zaten kendisi belalı, bulaşkan, kalıcılığı uzun, berbat etkili bir ifade, her neye inanıyorsak o dilin iyi niyetiyle önce zordakilere acil derman ve şifa, cemi cümle kötülere ise acil vicdan, insaf, şeytanından uzak, aklı selimlik dilesek diyorum, diler misin?


İlahi adalet var dostlar, görmeyeniniz var mı? Her an hava gibi daim olan.


Şeytana taş atacaksak içimizden en günahsızımız atsın lütfen bundan sonra.


Her kim insandan zulüm görse ve bir tek kirpiği, bir tek göz yaşı düşse, yastatır gönlüm yastadır, sadece Fransanın terörüne değil. 

Neriman Altındağ Tüfekçi - Yastadır Ey Deli Gönül Yastadır  https://youtu.be/dA1uJfQH7yY veHüzünle


Not: İbrahim Özdabak karamizahı ne zaman çizdi bilmiyorum ancak ben 2 yıl önce paylaşmışım 2014'de yıl 2016'da ay da güneş de ağlayacak hale gelmiş.

Farkındalık Koçu
#NeHissettinseO
#FarkındalıkKoçu
15.07.2016 18:54


Fotoğraf;  İbrahim Özdabak 


Yorum Gönder